Project Description

J. W. GOETHE A ČECHY

– VYPRODÁNO !
Publikace se věnuje vztahům významné literární osobnosti počátku 19. století k Chebu, Chebsku a západním Čechám. Goethe strávil v západočeských a severočeských lázních během 17 pobytů tři roky života. J. W. Goethe, německý básník, spisovatel, přírodovědec, filozof a státník, byl jedním z nejčastějších a nejslavnějších návštěvníků zdejších lázní, znalcem a přítelem krajiny a jejich obyvatel. Vedle potřebné lázeňské léčby žil Goethe bohatým společenským, kulturním a vědeckým životem. Zde také vytvořil některá svá díla. Vztahy, které navázal, jsou rozmanitého charakteru – společenské, přátelské, vědecké a- vášnivé. Zde potkal Ulriku von Levetzow, svou poslední velkou lásku.

Partnerem Krajského muzea Cheb v tomto projektu je Muzeum Smrčin ve Wunsiedlu. Publikace byla vydána s finanční podporou EU CBC Phare 2001 CZ 0112/06/01/0073 a Města Chebu. Vydalo Krajské muzeum Cheb, Cheb 2004. 36 stran textu (český + německý), 44 obrazových příloh. Brož., 30,- Kč + poštovné.