16.6. – 31.12.2018, Plzeň

Muzeum Cheb navázalo spolupráci s Muzeem loutek v Plzni na výstavním projektu o loutkáři a řezbáři Gustavu Noskovi, veřejností opomíjeném tvůrci loutky Hurvínka. Gustav Nosek byl přítelem i blízkým spolupracovníkem Josefa Skupy a strávil poslední léta svého života v Chebu, kde zanechal výraznou stopu v činnosti místní loutkové scény. Na vzniku výstavy „Muž ve stínu“ se podílela také kurátorka sbírky loutek Muzea Cheb Alena Koudelková, která se tématem loutkářství dlouhodobě zabývá. Výstava měla premiéru v Plzni v rámci 33. ročníku festivalu profesionálního a alternativního divadla „Skupova Plzeň 2018“ ve druhém červnovém týdnu. Společně s Alenou Koudelkovou se jí za chebské muzeum zúčastnila také jeho pedagožka Milena Pečárková.