24.8.2024

Ukázka velmi vzácných korýšů – listonohů letních a žábronožek letních, kteří žijí v kalužích na tankových cestách. Prohlídka místní zajímavé fauny a flóry a povídání o vlivu vojenských cvičení na přírodu.

Registrujte se prosím e-mailem u vedoucího Jana Matějů (mateju@kvmuz.cz). Vzhledem k tomu, že exkurse bude probíhat na území vojenského újezdu, bude nutné požádat o povolení vstupu. Vaše přihláška tak bude určitým způsobem „závazná“ – místa uvolněná na poslední chvíli nelze zaplnit. Pro registraci je třeba celé jméno účastníka a číslo občanského průkazu. Pro případné další informace kontaktujte vedoucího exkurse: mateju@kvmuz.cz nebo 730 553 884.

Za přírodními unikáty na tankodrom
Den: sobota 24. srpna 2024
Místo: Sraz ve 14:00 na parkovišti u vjezdu do vojenského újezdu Hradiště poblíž bývalé osady Sedlec (cca 3 km západně od Mašťova, místo srazu 50°15’46″N, 13°13’57″E).
Doprava: TAM a ZPĚT: individuální.
Trasa: Přibližně 4 km dlouhá procházka po cvičišti bojových vozidel v oblasti bývalé osady Tureč.
Průvodce: RNDr. Jan Matějů, Ph.D. (Muzeum Karlovy Vary)
Kontakt: J. Matějů, tel.: 730 553 884, e-mail: mateju@kvmuz.cz
Poznámka: Počet účastníku na exkurzi je limitovaný (30 osob) a je nutné se předem registrovat! Pouze předem registrovaným účastníkům bude umožněn vstup do vojenského újezdu. Registrace bude ukončena při naplnění kapacity, nebo nejpozději 4. 8. 2024.