29.6. – 1.9.2019

I přestože je rok 2019 pro Muzeum Cheb rokem kompletní rekonstrukce rozvodných a datových sítí hlavní muzejní budovy, rozhodli jsme se pro letní turistickou sezónu otevřít pro veřejnost alespoň část našich expozičních prostor v provizorním režimu. Od 29. června do 1. září 2019 je tak možné navštívit tzv. Valdštejnský okruh, což je samostatná část historické expozice věnovaná životu a smrti jedné z nejvýznamnějších postav třicetileté války – Albrechtovi z Valdštejna, který byl 25. února roku 1634 v budově muzea zavražděn. Ve Valdštejnském okruhu je zahrnuta prohlídka Valdštejnova úmrtního pokoje, tématicky laděných valdštejnských expozic a Valdštejnské obrazárny. Samotný prohlídkový okruh pak od 26. července doplňuje také mimořádná výstava věnovaná klíčovým událostem a osobnostem třicetileté války. Cena vstupného do muzejní expozice byla oproti běžné ceně snížena a muzeum je možné navštívit v obvyklých otevíracích časech:

DENNĚ MIMO PONDĚLÍ OD 9.00 DO 17.00 HODIN.
(polední přestávka: 12.30 – 13.00 hod.)

Chebské muzeum, které od konce 19. století cíleně získávalo do svých sbírek předměty spojené s Albrechtem z Valdštejna, se může pochlubit vůbec nejrozsáhlejší kolekcí osobních věcí vévody frýdlantského. Mezi nimi vyniká Valdštejnův kord, dvě slavností jezdecká sedla, krajkový límec či jezdecké boty s ostruhami. V muzeu je ke spatření i vražedná zbraň, jíž byl vévoda probodnut setníkem Walterem Deveroux. K unikátům se řadí také dermoplastický preparát Valdštejnova oblíbeného koně, který byl zabit v bitvě u Lützenu roku 1632.

UPRAVENÉ VSTUPNÉ DO MUZEA

základní vstupné
50,- Kč (2 EUR)

děti od 6-ti do 15-ti let, studenti a osoby ZTP: 25,- Kč (1 EUR)