2.12.2023

Čas běží rychleji, než bychom si přáli, než se nadějeme, bude tu zase adventní čas. Stejně jako v minulých letech i v tom letošním připravuje Muzeum Cheb na sobotu před první adventní nedělí muzejní adventní trh. Ten letošní bude již dvacátý třetí. Pracovníci muzea se už teď těší na tradiční milé setkání s těmi, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu a nákupům a kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí. Těm všem patří srdečné pozvání do Muzea Cheb na sobotu 2. prosince. Po celý den bude pro ně ve všech prostorách připraven bohatý program. Na své si přijdou děti i dospělí.

Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví. V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření a jako každoročně bude připraveno k ochutnání něco z tradičních vánočních jídel.

Rušno bude po celý den také ve Valdštejnské obrazárně muzea, která ožije nejen dětským zpíváním a recitací. V dopolední části programu nás opět bude čekat Adventní zpívání s Koťaty, vystoupení pěveckého sboru při 5. ZŠ Cheb. Odpoledne nebudou chybět pěvecké soubory Sedmikrásky a Kopretiny ze Základní umělecké školy v Chebu. Z chebské Lidušky se představí také žáci z literárně dramatického oddělení s pásmy Adventní kalendář a Vánoční pověst. Závěr celodenního programu bude patřit Malému komornímu orchestru Varvary Divišové a DAD Kvintetu Karlovy Vary.

K adventnímu a vánočnímu času v Muzeu Cheb neodmyslitelně patřit výstava dětských školních výtvarných prací. Ta letošní je na téma S čerty nejsou žerty. Prvním dnem, kdy bude šance dát svůj hlas té nejlepší práci, bude právě sobota 2. prosince. Soutěž je opět vyhlášena pro 5 kategorií: 1. mateřské školy , 2. kategorie pro 1. stupeň ZŠ, 3. školní družiny, 4. malotřídní školy, 5. pak pro 2. stupeň ZŠ. O vítězi soutěže bude veřejnost svými hlasy rozhodovat do 10. prosince.