19.2.2023

Po dvouleté odmlce se v neděli 19. února vydá na svoji cestu historickou částí Chebu masopustní průvod. Ten letošní bude už sedmnáctý a všechny, kteří se rádi baví a kteří si rádi zavzpomínají na staré tradice, do něho zvou pořadatelé: město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo, Městský dechový orchestr a Základní škola Jindřicha Jindřicha. Přijďte se i Vy společně pobavit s veselým průvodem masek. A nezapomeňte, že jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou a mělo by jich být co nejvíce, aby průvod byl pestrý a veselý. Letošní rok chce dát opět prostor pro kreativitu – téma pro masku si každý zvolí podle svých představ. Fantazii se meze nekladou.

OHLÉDNUTÍ – CHEBSKÝ MASOPUST 2020

Sraz všech účastníků letošního masopustního průvodu je, stejně jako v uplynulých letech, ve 13.45 u Západočeského divadla v Chebu. Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí průvod na svoji cestu městem ve 14 hodin.
Od divadla se průvod vydá ulicemi Obrněné brigády, Valdštejnovou do Májové ulice, pak třídou Svobody na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Ani letos neporuší masky svoji nepsanou povinnost a před radnicí si vyžádají od představitelů města pro svoji další cestu souhlas k průchodu přes náměstí. Po té bude průvod pokračovat v cestě do Březinovy ulice, Dlouhou ulicí do Jateční ulice a zpět na náměstí. Zde bude v prostoru mezi muzeem a Špalíčkem tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska.
K masopustnímu obveselení bude v mázhausu muzea po celé sobotní odpoledne vyhrávat kapela Kartáč. Děti se mohou těšit na pohádku. Na všechny, kteří přijdou do masopustního průvodu, budou v nádvoří a v mázhausu muzea čekat dobroty masopustních hodů.
Masopustní průvod má být početný, veselý a barevný. Přijměte proto pozvání také jako výzvu pro všechny, kteří nejen rádi zábavu sledují, ale rádi se jí i osobně zúčastní. Vyrobte si masku, vezměte děti a celou rodinu, přibalte dobrou náladu a přijďte i letos do masopustního průvodu!