21.10.2023

Vycházka po archeologických a montánních památkách v katastru městečka Přebuz. Výklad o významu jednotlivých památek, jejichž velká část je již archeologizována, ukázka ikonografických i hmotných artefaktů. Cílem výletu je jeden z nejvýznamnějších areálů památek montánní archeologie v ČR.

Mezinárodní den archeologie – vycházka s archeology a památkáři na zaniklý důl Ritter a město Přebuz
Den: sobota 21. října 2022
Místo: Sraz v 10:00 na parkovišti v centru obce Přebuz (50°21’58″N 12°37’11″E).
Doprava: TAM a ZPĚT: pouze individuální.
Trasa: Komentovaná prohlídka z města Přebuzi na místní důlní závod, dále na zaniklý důl Ritter a okolo dalších památek montánního využití krajiny do zaniklé obce Rolava, odtud nazpátek k parkovišti vozidel. Délka trasy do 10 km; předpokládaný konec do 15:00.
Průvodci: Mgr. Michal Beránek (Muzeum Cheb) a Mgr. Petr Hasil (Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem)
Kontakt: M. Beránek, tel.: 736 754 830, beranek@muzeumcheb.cz
Poznámka: Nepromokavou obuv a oblečení do terénu. Svačinu a pití sebou.