5.5.2018

Na začátku května uběhne 60. let od roku, kdy byla tvrz v Pomezné zdokumentována památkáři a vyhlášena kulturní památkou. Rozhodli jsme se tedy, že uspořádáme první větší veřejnou akci. Doprovodný program budeme ještě upravovat, určitě se ale už teď můžete těšit na představení dosavadních rekonstrukčních prací, archeologických výzkumů i budoucích plánů. V okolním terénu proběhne výstava předválečných fotografií přímo v místech, kde byly pořízeny. Půjde-li vše dobře, program obohatí představení historických řemesel z dílny ateliéru Arrigos.

Den: sobota 5. května 2018
Čas: 10:00 – 18:00
Místo: Tvrz Pomezná (50°6’8″N, 12°15’14″E).
Doprava tam a zpět: pouze individuální – viz též předchozí exkurze „Na bobří hráze…“.
Průvodci: Mgr. Michal Beránek (Muzeum Cheb) a Mgr. Petr Jaška (majitel tvrze)
Kontakt: petr.jaska@seznam.cz; www.facebook.com/pomezna.cz/
Poznámka: Obuv a oblečení do terénu. V místě bude probíhat ochutnávka pokrmů ze středověké kuchyně. Vzhledem k neodhadnutelnému počtu návštěvníků špekáčky sebou.