22.3.2024

Naše muzejní knihovna se 22. března 2024 již tradičně připojí ke společné akci knihoven na podporu dětského čtenářství u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, při níž děti při ní nocují v knihovnách a nejen v nich po celé republice, ale i ve světě. Naše první andersonovská nocovka proběhla před 10 lety a jsme jedno z mála muzeí, které ji pořádá.
Akce je určena pro děti 1. stupně ZŠ, je nutné se přihlásit předem (účastnický poplatek). Kromě romantických kulis muzea na ně čeká zajímavý doprovodný program, tentokrát k tématu blížících se Velikonoc. Budeme si o nich a jejich tradicích povídat, tvořit, užijeme si malé dobrodružství a chybět nebude samozřejmě ani chvilka na četbu.