17.6.2023

Vodní botanik Jarda Rydlo prohlásil o Ohři, že je „nejzakytkovanější českou řekou“. Toto tvrzení si lze ověřit nejlépe prakticky v meandrech či ve slepých ramenech horního toku Ohře s typickou vodní vegetací. Ve vodě a v jejím okolí žije také mnoho zajímavých zvířat, i na ty tentokrát dojde.

Květy Ohře z raftu (pro plavce a nadšence)
Den: sobota 17. června 2023
Čas: 9:30
Místo: Sraz v 9:30 v Nebanicích u mostu přes Ohři.
Doprava tam: nejlépe vlastní, popř. po domluvě.
Doprava zpět: zajistíme dopravu řidičů pro auta do Nebanic, popř. po domluvě.
Trasa: Nebanice – Kynšperk nad Ohří – Šabina (na raftech po Ohři).
Průvodci: Ing. Petr Uhlík, RNDr. Jaroslav Michálek (oba Muzeum Sokolov), RNDr. Jan Matějů, Ph. D. (Muzeum Karlovy Vary) a RNDr. Jiří Brabec (Muzeum Cheb)
Kontakt: J. Brabec, tel.: 605 240 980
Poznámka: Pouze pro plavce! Každý z přihlášených účastníků svým přihlášením potvrzuje, že je plavcem a uvědomuje si rizika spojená s pohybem na řece. Vzhledem k charakteru exkurze je omezena její kapacita. K dispozici bude 18 míst na třech šestimístných raftech. Na jejich zapůjčení se musíme složit. V ceně jsou pádla a vesty pro dospělé. Vzhledem ke ztíženému pohybu po řece (špatně se staví v proudu), bude omezen počet účastníků exkurze i na případných vlastních plavidlech. Podrobné informace budou zaslány pouze přihlášeným účastníkům. Hlaste se s předstihem u J. Brabce (jiri.brabec@muzeumcheb.cz, popř. tel.: 734 767 592), a to nejpozději do 12. 6. 2023. Platí: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“