31.5.2020

Květena a zvířena nivy říčky Plesná – poznávací exkurze zarostlým údolím. Nebudeme nic slibovat, ale určitě mnoho zajímavého uvidíme. Z důvodu jistého zamokření a zašpinění doporučujeme účastníkům exkurze obleční do terénu (dlouhé kalhoty) a obuv do mokřadů (holínky nebo průtočná obuv).

Do džungle v údolí Plesné
Den: neděle 31. května 2020
Místo: Sraz v 10:10 na vlakové zastávce Třebeň.
Doprava tam: vlak Cheb (10:00) – Třebeň (10:09). Následně auty do Milhostova.
Doprava zpět: auty od Milhostova na vlak Třebeň (15:48) – Cheb (15:59).
Trasa: Milhostov – rašeliniště údolí Plesné – rybník na přítoku od bývalé osady Bor – býv. Mostek a rybníčky v okolí – dále dle nálady a zájmu – zpět pak po silnici z Mostku do Milhostova (základní trasa cca 7 km nicméně neprůchodným terénem zarostlou nivou, bažinami, rašeliništi a ostřicovými porosty).
Průvodci: RNDr. Jan Matějů, Ph. D. (Muzeum Karlovy Vary) a RNDr. Jiří Brabec (Muzeum Cheb)
Kontakt: J. Brabec, tel.: 605 240 980
Poznámka: Obuv do mokřadů – holínky nebo průtočná obuv, oblečení do terénu – dlouhé kalhoty! Zamokření a zašpinění jisté.

Co kvete v údolí Ohře?

Den Země na Soosu