12.6.2018

Volná místa na exkurzi s muzejními botaniky z celé ČR. Návštěva NPR Soos s ukázkou nejvýznamnějších druhů květeny slanomilných luk v okolí Císařského pramene, rašelinišť při cestě do Kateřiny a v okolí. Dále návštěva revitalizované jámy Zelená a polních okrajů u Skalné se vzácnějšími plevely pryskyřníkem savojským a sveřepem stoklasou.

Den: úterý 12. června 2018
Místo: Sraz v 9:00 v Chebu na autobusovém parkovišti v Komenského ulici u VZP (50°4’50″N, 12°22’24″E).
Doprava tam a zpět: exkurzní autobus.
Trasa: Nový Drahov (Soos) – cestou i necestou napříč Soosem – Vonšov – jáma Zelená – Skalná (délka cca 7 km, návrat do Chebu v podvečerních hodinách).
Průvodce: RNDr. Jiří Brabec (Muzeum Cheb) a Ing. Jiří Velebil (Výzkumný ústav pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i., Průhonice)
Kontakt: J. Brabec, tel.: 605 240 980
Poznámka: Pozor fyzicky náročný terén! Oblečení do terénu. Průtočná obuv nebo holinky nutností. Silné zašpinění téměř jisté! Vzhledem k omezené kapacitě exkurzního autobusu a vstupu do rezervace je nutné se závazně přihlásit. Prosím hlaste se s předstihem u J. Brabce (jiri.brabec@muzeumcheb.cz, popř. tel. 605 240 980).

Co kvete v údolí Ohře?

Den Země na Soosu