9.3.2019, 14.00

V sobotu 9. března od 14.00 do 16.00 hodin si mohli rodiče s dětmi přijít vyzkoušet naši „Dílnu písaře“ a prohlédnout si novou maketu manuskriptu z muzejní sbírky, jejíž výroba byla spolu s pracovním sešitem podpořena příspěvkem Ministerstva kultury v rámci programu Podpora výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví.  Akce se uskutečnila u příležitosti Měsíce knihy.

Muzeum Cheb získalo v roce 2018 příspěvek od Ministerstva kultury v rámci programu:

Podpora výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví

na projekt: Dílna písaře, jehož cílem bylo zhotovení makety manuskriptu z naší sbírky a pracovního sešitu zejména pro účely naší muzejní pedagogiky. Zhotovitelem makety je knihař Jiří Fogl se svým pracovním týmem, který již vytvořil např. kopii Ďáblovy kroniky a Žlutického kancionálu. Vazba je dle originálu vyrobena z vepřovice a ozdobena kovovými prvky, stránky tiskla brněnská tiskárna Legia speciální technologií a jsou odolné proti polití, roztržení či ohni.

Pracovní sešit se zaměřuje na písemnictví a činnost skriptorií a děti tématem provází chebský františkán, bratr František. Autorem doprovodných ilustrací je chebský kreslíř Mirek Vostrý.