15.1.2019, 19.00

Petr Vacek je pravidelným hostem naší koncertní nabídky. Tentokrát se představí sólově a v jeho programu zazní skladby ze států Francie, Ruska, Španělska a Česka. Hudba bude tradičně proložena mluveným slovem se zajímavostmi o jednotlivých skladbách nebo skladatelích a jejich vzájemné propojenosti.

Petr Vacek se narodil 30. března 1989 v Plzni. Hru na akordeon studuje od šesti let nejprve na ZUŠ (Věra Blašková, Jan Kotrč), od roku 2005 – 2011 na konzervatoři (Jarmila Vlachová starší ). V průběhu studia se zúčastnil řady soutěží a získal mnohá ocenění, např.:

 • Dvojnásobný vítěz celostátního kola soutěží ZUŠ.
 • Čtyřnásobný vítěz mezinárodní akordeonové soutěže v německém Klingenthalu (v roce 2004 se stal absolutním vítězem napříč všemi kategoriemi).
 • Soutěž konzervatoří – absolutní vítěz celostátního kola (2007), cenou poroty byla nabídka natáčení pro Slovenskou televizi (dokument byl realizován v roce 2008).
 • Celosvětová akordeonová soutěž v Castelfidardu (Itálie) – 7. místo.

Nadace 700 let města Plzně v roce 2007 udělila Petru Vackovi cenu Plzeňský Orfeus za mimořádnou reprezentaci Plzeňského kraje v oboru vážná hudba. Petr Vacek koncertuje u nás i po Evropě, v září 2010 podnikl koncertní cestu po Japonsku (16 koncertů). V červnu 2011 zazněla v jeho podání česká promiéra skladby Aconcagua od Astora Piazzolly za doprovodu symfonického orchestru.

V letech 2011 – 2013 studoval hru na akordeon ve Francii u vynikajícího světového akordeonisty a pedagoga Fredericka Deschampse.

PROGRAM KONCERTU

 1. Alexander Novikov – Odpusťte mi prosím, Mistře Mozarte
 2. Milan Novotný – Air
 3. Franck Angelis – Impasse – 4. Věta
 4. Vjatcheslav Semionov – Sonáta č. 1 – 2. a 3. věta
 5. Petr Vacek – Space ( vesmír )
 6. Vladimír Zubitskiy, arr. Petr Vacek – Ommagio Add. Astor Piazzolla
 7. Petr Vacek – Autumn Leaves
 8. Jan Kotrč – Bassová Ostinata ( Premiéra skladby )
 9. Gorka Hermosa – Fragilissimo
 10. Alexander Jekic, arr. Petr Vacek – Ritango

Doufáme, že prostředí obrazárny umocní umělecké zážitky všech zúčastněných posluchačů. Informace o jednotlivých koncertech najdete na internetových stránkách:

  Kulturního centra Svoboda Cheb…