12.9.2020

Živá i neživá příroda na vulkanických svazích Doupovských hor. Přechod z Boče do Osvinova přes skalní stěnu a sutě na svahu Pekelského vrchu kolem památných stromů do infocentra v Osvinově. Časově i fyzicky značně náročná trasa s převýšením kolem 500 metrů.

Peklo a nebe Doupovských hor
Den: sobota 12. září 2020
Místo: Sraz v 8:30 ve Stráži nad Ohří, parkoviště u restaurace U Lípy (50°20’18″N, 13°3’9″E), odtud se přemístíme některými auty do Boče.
Doprava: Prosím preferujte individuální dopravu. V případě, že pojedete vlakem nebo autobusem, kontaktujte organizátora.
Trasa: Přechod z Boče do Osvinova přes skalní stěnu a sutě na svahu Pekelského vrchu – kóta Nebesa se zříceninou Himlštejn – kolem památných stromů v Pekle do infocentra v Osvinově. Časově i fyzicky značně náročná trasa asi 10–12 km s převýšením kolem 500 metrů povede zčásti mimo cesty.
Průvodce: Ing. Petr Uhlík (lichenolog, Muzeum Sokolov), RNDr. Jan Matějů, PhD. (zoolog, Muzeum Karlovy Vary), Mgr. Vladislav Rapprich, Ph. D. (vulkanolog, Česká geologická služba)
Kontakt: P. Uhlík, tel.: 352 324 024 nebo uhlik@muzeum-sokolov.cz
Poznámka: Oblečení a pevná obuv do terénu (skály, sutě)! Svačina.