25.1.2018, 17.30

Přednášející: RNDr. Jaroslav Michálek. Povídání o známých i neznámých velikánech mezi stromy Chebska (ve srovnání s největšími stromy Karlovarského kraje) doplněné projekcí jejich fotografií a kreseb. Porovnáme aktuální i historické rozměry starých stromů, přičemž pozornost zaměříme na „svědecké“ stromy ze zaniklých pohraničních obcí. Dozvíme se také o změnách v druhovém zastoupení obřích stromů za posledních 100 let. Přednáška je aktuálním výsledkem 45 let trvajícího výzkumu a dokumentace starých stromů v regionu.

Přednášky se konají vždy od 17.30 hodin ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb.
Vstupné je dobrovolné.

Projekt „Z Chebu křížem krážem aneb pojďte s námi do přírody“ v roce 2018 finančně podpořilo město Cheb. Mediálními partnery Muzea Cheb jsou Chebský deník, týdeník 5+2dny, Radio Egrensis a Český rozhlas Plzeň.