18.6.2021

Přesvědčíme se, že i v městském parku panuje pestrý hmyzí život. Prozkoumáme hlavně vlhčí části – křoviny kolem potoka a mokré louky, kde bylo nalezeno i několik vzácnějších druhů chladnomilného mokřadního hmyzu, například druh brouka páteříčka, který obvykle obývá rašeliniště. Uvidíme vážky, pestřenky, slunéčka, vosičky, kobylky, ploštice a mnoho dalšího hmyzu. Zájemci z řad dětí i dospělých si budou moci vyzkoušet práci s entomologickou síťkou.

Hmyzí život v městském parku
Den: pátek 18. června 2021
Místo: Sraz v 16:00 u kavárny Cafe park (je tam dětské hřiště).
Doprava tam a zpět: MHD, individuální.
Trasa: Projdeme se po parku ve směru Rudolfova pramene (délka exkurze dle zájmu a počasí 2-3 hodiny, cca 1-2 km).
Průvodce: Libor Dvořák a Mgr. Kateřina Dvořáková (oba ZO ČSOP Kladská)
Kontakt: L. Dvořák, tel.: 608 172 434
Poznámka: Bude zajištěn doprovodný program pro děti formou tématických her a vyráběnek pro předškoláky i školáky. Nebojte se s dětmi přijít, trasa je nenáročná a určitě se nudit nebudou!

Okolím Doubravy

Uklidíme Sorgen

Muzeum Cheb opět otevřeno!