1.12.2018

Čas běží rychleji, než bychom si přáli, a na dveře již opět zaklepal adventní čas. Stejně jako v minulých letech i v tom letošním připravilo Muzeum Cheb na sobotu před první adventní nedělí již dvacátý muzejní adventní trh prosycený vůněmi jehličí, skořice a především milou předvánoční atmosférou. Po celý den probíhal ve všech prostorách muzejní expozice bohatý program, v němž si přišly na své nejenom děti, ale i dospělí.

LETOŠNÍ MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH

Muzejní adventní trh byl opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nechyběly nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si vybírali ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků. V muzeu se opět peklo, vonělo koření a návštěvníci jako každoročně ochutnali něco z tradičních vánočních jídel.

Pro děti byly připraveny Adventní hrátky s knihovnou, představilo se také nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ACRP Cheb POHODA a nezisková organizace Dětský úsvit z.s. Cheb. Rušno bylo po celý den i ve Valdštejnské obrazárně muzea, která ožila dětským zpíváním a recitací.

V dopolední části programu se představily děti z pěveckého kroužku 6. ZŠ v Chebu se svým Zimním zpíváním, ani letos nechyběly pěvecké soubory Sedmikrásky a Kopretiny a vystoupení dětí z literárně dramatického oddělení chebské Lidušky.

Odpoledne patřilo pěveckému souboru Koťata z 5. ZŠ v Chebu. Herci Divadla Kapsa z Andělské Hory pak sehráli pro malé i velké divadelním představení s názvem Putování za vánoční hvězdou.

K adventnímu a vánočnímu času v Muzeu Cheb neodmyslitelně patří výstava dětských školních výtvarných prací. Ta letošní má název Vánoční zvonění. Je opět soutěžní a prvním dnem, kdy byla šance dát svůj hlas té nejlepší práci, byla právě sobota 1. prosince. Soutěž je vyhlášena pro 5 kategorií – 1. mateřské školky, 2. 1. stupeň ZŠ, 3. školní družiny, 4. malotřídní školy, 5. 2. stupeň ZŠ. O vítězi soutěže bude veřejnost svými hlasy rozhodovat až do 14. prosince.