od 21.9.2019, Luby

Muzeum Cheb získalo do své sbírky nový přírůstek. Jedná se o zajímavou a pro naše muzeum cennou sbírku hudebních nástrojů, kterou zakoupil Karlovarský kraj od firmy Strunal Schönbach a která významně doplní předměty a materiály našeho muzea k tomuto tématu. Součástí nákupu jsou strunné nástroje z 19. a 20. století ze zdejší původní domácí i průmyslové výroby doplněné o další zajímavé nástroje získané n. p. Cremona a také různé nástroje exotické. Původní nabídka byla ještě rozšířena o vitríny, nástroje ze současné produkce firmy a výrobní přístroje a pomůcky.

Tato kolekce se spolu s vitrínami přestěhovala do budovy radnice v Lubech, kde byla po provedení muzejní evidence odborně instalována a v sobotu 21. září v rámci lubských Slavností hudby otevřena pro veřejnost. Díky vstřícnosti Města Luby je tuto expozici možné navštívit v prozatímním režimu ve všední dny dle otvírací doby městského úřadu, o víkendu pak na objednávku. Pro rok 2020 plánujeme provoz celotýdenní, podrobnosti budou včas upřesněny.

VYSTAVENO V BUDOVĚ RADNICE
V LUBECH U CHEBU
ve všední dny
dle otevírací doby Městského úřadu
(soboty a neděle na objednávku)

Za dva roky, na podzim roku 2021, by měla být tato unikátní sbírka prezentována chebské veřejnosti formou výstavy v Muzeu Cheb spolu s dalším materiálem, jehož akvizici se muzeum dlouhodobě věnuje vzhledem k významu houslařství pro náš region.