PŘÍRODOVĚDNÉ AKCE PRO VEŘEJNOST  
 
-
MUZEUM CHEB ve spolupráci s dalšími organizacemi ať již ze státního či neziskového sektoru každoročně organizuje nebo se podílí na organizaci či odborném vedení širokého spektra přírodovědných akcí nejen v západočeském regionu, ale v případě potřeby i na dalších místech naší republiky.
Nejrozsáhlejším projektem, který běží v chebském muzeu již od roku 2005, je cyklus přírodovědných akcí a vycházek: "POJĎTE S NÁMI DO PŘÍRODY". V rámci něho je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech zhruba od Domažlic po Jáchymov.
Pod křídla cyklu "Pojďte s námi do přírody" se schovává i jeho chebská část nazvaná "Z CHEBU KŘÍŽEM KRÁŽEM", která sestává z jednotlivých tématických přednášek, exkurzí a výstav organizovaných nebo spoluorganizovaných chebským muzeem, v mnoha případech s grantovou finanční podporou města Chebu.
K běžné práci muzejního přírodovědce neodmyslitelně patří i pořádání odborných přednášek a exkurzí či příprava materiálů pro přírodovědné zájemce, nevládní organizace, školy a zájmové spolky.
-
-
Z Chebu křížem krážem 2017 - cyklus přírodovědných a cestopisných přednášek
-
Doupovské hory - zapomenutý kraj [pdf] ... 12. ledna 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Jan Matějů.
Doupovské hory jsou možná nejméně známým pohořím v Čechách. Jen málokomu se v minulosti podařilo proniknout do tohoto bohem zapomenutého prostoru, jehož krása a přírodní bohatství v současnosti předčí nejeden národní park.
-
Putování po deštných a mlžných lesích Kostariky [pdf] ... 16. února 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Pavla Tájková a Přemysl Tájek.
Cestopisná přednáška, která se uskuteční namísto původně plánované přednášky Petry Schnitzerové: V zemi medvědů aneb přírodou jihozápadní Kanady. Původní přednáška bude z důvodu náhlého onemocnění přednášející přesunuta na pozdější termín.
-
V zemi medvědů – aneb přírodou jihozápadní Kanady PŘEDNÁŠKA ODLOŽENA !
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Petra Schnitzerová.
Zooložka Petra Schnitzerová nám představí různé tváře kanadské přírody. Navštívíme divoké pacifické pobřeží s unikátními deštnými pralesy a letitými stromovými velikány. Vydáme se také do nekonečných hor, kde dosud kralují medvědi.
-
Falklandy – země plná paradoxů na konci světa [pdf] ... 2. března 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Vít Zavadil.
Na Falklandy, zámořské území Velké Británie, se téměř nedá dostat a cesta letadlem tam trvá třikrát déle než do Austrálie. S Vítem Zavadilem se vypravíme na přírodní ostrovní biotopy a za jejich obyvateli, zejména ptáky.
-
Čeští jezuité objevují Nový svět [pdf] ... 23. března 2017
Přednáškový cyklus: Z Chebu křížem krážem 2017. Přednášející: Pavel Zavadil.
Historik a filolog Pavel Zavadil nám na základě autentických dopisů přiblíží plavby, cesty a osudy českých misionářů 17. a 18. století a zároveň jejich podíl na objevování Ameriky, Filipín a Mariánských ostrovů.
-
Podrobnosti e-mailem či telefonicky: J. Brabec, Muzeum Cheb, p.o. Karlovarského kraje,
nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4 (jiri.brabec@muzeumcheb.cz, +420 739322499)
-
© Muzeum Cheb, příspěvková organizace Karlovarského kraje
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články