PŘÍRODOVĚDNÉ AKCE PRO VEŘEJNOST  
 
-
MUZEUM CHEB ve spolupráci s dalšími organizacemi ať již ze státního či neziskového sektoru každoročně organizuje nebo se podílí na organizaci či odborném vedení širokého spektra přírodovědných akcí nejen v západočeském regionu, ale v případě potřeby i na dalších místech naší republiky.
Nejrozsáhlejším projektem, který běží v chebském muzeu již od roku 2005, je cyklus přírodovědných akcí a vycházek: "POJĎTE S NÁMI DO PŘÍRODY". V rámci něho je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech zhruba od Domažlic po Jáchymov.
Pod křídla cyklu "Pojďte s námi do přírody" se schovává i jeho chebská část nazvaná "Z CHEBU KŘÍŽEM KRÁŽEM", která sestává z jednotlivých tématických přednášek, exkurzí a výstav organizovaných nebo spoluorganizovaných chebským muzeem, v mnoha případech s grantovou finanční podporou města Chebu.
K běžné práci muzejního přírodovědce neodmyslitelně patří i pořádání odborných přednášek a exkurzí či příprava materiálů pro přírodovědné zájemce, nevládní organizace, školy a zájmové spolky.
-
-
VÝSTAVA „NAŠE NEJMOHUTNĚJŠÍ PAMÁTNÉ STROMY“ [pdf] ...
3. října – 30. listopadu 2017
Správa CHKO Slavkovský les (Hlavní 504, Mariánské Lázně).
Putovní výstava představuje četné ukázky našich nejmohutnějších památných stromů prostřednictvím velkoformátových fotografií.
-
POZNÁVÁNÍ PODZIMNÍCH HUB – ZAMYKÁNÍ LESA NA ZELENÉ HOŘE [pdf] ...
sobota 14. října 2017
Sraz v 9:00 pod Chebským hradem u dřevěné kryté lávky přes řeku.
Houbařská exkurze s pořadateli tradiční výstavy hub v Mariánských Lázních zaměřená na poznávání podzimních hub s malou výstavou na vrcholu Zelené hory.
-
LÁZEŇSKÝ FESTIVAL JABLEK [pdf] ...
neděle 15. října 2017
Začátek v 11:00 na kolonádě v Mariánských Lázních.
Už pošesté můžete oslavit podzimní sklizeň ovoce na kolonádě v Mariánských Lázních. Jarmark, výstava, tvůrčí dílny, soutěže, ochutnávky, hudební vystoupení.
-
ZA POZORUHODNÝMI STROMY NA KYNŽVARTSKO [pdf] ...
sobota 21. října 2017
Sraz v 10:30 u železniční stanice Lázně Kynžvart.
Barevná vycházka ke Dni stromů (20. října 2017.) malebnou komponovanou krajinou Kynžvartska se starými a památnými stromy mimořádných rozměrů i v rámci ČR.
-
NAPŘÍČ SLAVKOVSKÝM LESEM [pdf] ...
čtvrtek 17. listopadu 2016
Sraz v 9:30 u zpívající fontány na kolonádě v Mariánských Lázních.
Již IV. ročník pochodu napříč Slavkovským lesem. Přes 20 km dlouhá trasa povede přes pět přírodních rezervací a jednu národní přírodní památku.
-
Podrobnosti e-mailem či telefonicky: J. Brabec, Muzeum Cheb, p.o. Karlovarského kraje,
nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4 (jiri.brabec@muzeumcheb.cz, +420 739322499)
-
© Muzeum Cheb, příspěvková organizace Karlovarského kraje
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články