21.7.2018

Exkurze povede zaniklou kulturní krajinou údolí Nancy a okolím Přebuze. K vidění budou bohaté kulturní i vegetační relikty zaniklých vesnic i domů, typická horská krajina západních Krušných hor. Zvláštní pozornost bude věnována etnobotanickému aspektu krajiny – nahlédneme do zaniklého ateliéru německého malíře Franze Grusse a pozůstatků německého důlního závodu Rolava – Sauersack. Zamyslíme se také nad možnostmi budoucího využití a udržení biologického bohatství krušnohorské horské krajiny.

Na kole zaniklou kulturní krajinou (cykloexkurze)
Den: sobota 21. července 2018
Místo: Sraz v 9:00 v Kraslicích na autobusovém nádraží na stanovišti cyklobusu.
Trasa: Cyklobus Kraslice (9:22) – Přebuz (9:54), každý individuálně; společně na kole pak Přebuz – bývalá Rolava – Sauersack – Rolava – údolí Nancy – Stříbrná – Kraslice (délka cca 20–25km).
Průvodce: Mgr. Filip Prekop (NPÚ Loket), Ing.arch. Ivo Pavlík (Místa zblízka, Cityupgrade) a Mgr. Jan A. Šturma (Místa zblízka)
Kontakt: J. Šturma, tel.: 770 120 454
Poznámka: Středně náročná cykloexkurze – vlastní kolo s sebou. Možnost tlumočení exkurze do NJ, v případě zájmu kontaktujte předem J. Šturmu.