CHEBSKÝ HRÁZDĚNÝ STATEK V MILÍKOVĚ  
 
-
-
MILÍKOV - TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI
-
KOSTEL SV. ŠIMONA A JUDY
Barokní kostel. Jeho dnešní podoba pochází z rozmezí let 1818-1820. Oltářní obraz sv. Šimona a Judy je dílem Josefa Radlera z Chebu (1822).
-
MÍSTNÍ HŘBITOV
Leží na jižním okraji obce vpravo od silnice do Úbočí. Je zde hrob Dr. Miry Mladějovské, historičky a archivářky s hlubokým zájmem o historii Chebska. V roce 1947 vydala první český překlad chebských pověstí. Pohřben zde je také její synovec, Ing. Petr Heřman, architekt, památkář a překladatel.


-
ŽIDOVSKÝ HŘBITOV V ÚBOČÍ
4,5 km po silnici č. 21213 Milíkov - Úbočí. Bližší informace o hřbitovu i obci naleznete např. na internetových stránkách: vlastivědného portálu Hamelika.cz
-
MANSKÝ DVŮR
Manský Dvůr je velkostatek v chebském stylu, který je průběžně opravován a rekonstruován. V budově je umístěno malé muzeum s nálezy z mariánskolázeňska a chebska. Současně statek slouží i jako penzion s možností sportovního rybolovu a projížděk na koni. Nedaleko odtud leží památkově chráněná obec Salajna s řadou staveb ve stylu venkovské chebské architektury.
Bližší informace na: www.manskydvur.cz
-
ŽIDOVSKÝ HŘBITOV V MALÉ ŠITBOŘI
2 km po silnici č. 2125 ve směru na Dolní Žandov. Bližší informace o hřbitovu i obci naleznete např. na internetovém portálu: Zaniklé obce.
-
Okolí Milíkova je vhodné pro cykloturistiku a pěší turistiku. Návštěvníci statku mohou využít parkoviště v centru obce u místní restaurace. Pro cyklisty je připraveno parkování přímo u statku čp.18.
Občerstvení nabízí Pohostinství Marie Smolková - Jídelna a cukrárna, které je vyhlášené svými cukrářskými výrobky a výbornou kuchyní: tel. 354 693 570, provozní doba: PO-SO 11.00-22.00, NE 13.00-22.00.

Stylové ubytování v usedlosti "U Zlatého slunce" z roku 1820. Provozovatel: Ing. Ivana Vajsejtlová, Telefon: 723 735 019, www.pohodovevmilikove.cz

-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články