16.10.2021

Mezinárodní den archeologie je již tradiční akce, kde se může nejširší veřejnost setkat s archeologií netradiční formou. Třetí sobotu v říjnu si můžete přijít na nádvoří muzea prohlédnou archeologické nálezy učiněné v posledních letech, jejich repliky Vám i půjčíme. Budete mít možnost si popovídat s našimi archeology a zeptat se na vše, co Vás zajímá. Budou zde představeny artefakty ze všech významných historických horizontů osídlení Chebska od pozdního paleolitu a mezolitu, přes dobu bronzovou, slovanský raný středověk, založení města až po jeho modernizaci v 19. a 20. století. Součástí programu budou i dvě komentované prohlídky aktuálně probíhající výstavy Smrt pohledem archeologie.

Pro děti jsou připraveny výtvarné dílny s tématy jednotlivých historických epoch. Budete si moci vyrobit nejen bronzový šperk, spříst nit či utkat látku. Protože se bude jednat o replikování historických výrobních procesů, zjistíte, že život minulých generací nebyl jednoduchý. Pokud byste se cítili trochu zmoženi novými zážitky, bude pro Vás připraveno i občerstvení.

Co kvete v údolí Ohře?

Den Země na Soosu