KRUH PŘÁTEL HUDBY
 
-
CANTARINA CLARINE
Hanka Tauchmanová; Jana Lahodná; Jana Černohouzová; Věrka Kestřánková
-
-
13. ledna 2015, 19.00 hodin, vstupné 100 Kč
Valdštejnská obrazárna Muzea Cheb
-
„Naše klarinetové kvarteto vzniklo v říjnu 2011 na půdě Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze na základě chuti čtyř studentek dát "něco zajímavého" dohromady.
-
-
Využily jsme faktu, že jsme všechny výborné klarinetistky a k tomu máme mezi sebou i spoluhráčky s pěveckými vlohami a nápad byl na světě! Kvartet nejen hrající ale také zpívající. Odtud už bylo jen kousek k názvu CANTARINA CLARINETE, což znamená zpívající klarinety. Nejen vokální zvuky, ale i tóny klarinetu dokreslují výstižnost názvu, protože klarinet je znám svou nejbližší podobností lidskému hlasu.
Zvuk klarinetu dokáže vystihnout takřka každou náladu. Veselou či smutnou, cynickou, sarkastickou, hravou, žertovnou, romantickou, zasněnou. Žádný z dechových nástrojů nemá tak širokou paletu barev a nálad jako klarinet. Proto na koncertech Cantarina Clarinete můžete slyšet skladby, které byly původně určeny pro klavír, orchestr, swingovou kapelu a další. Hrajeme v obsazení 3 B klarinety a basklarinet.
Náš repertoár tvoří klasické úpravy nejznámějších světových i českých skladeb barokního, klasicistního, romantického, populárního i jazzového charakteru, ovšem také vlastní úpravy populárních skladeb, které pro nás připravuje Věra Kestřánková. Máme za sebou řadu úspěšných vystoupení především v rámci koncertů AMU. Dále jsme vystoupily například na Muzejní noci 2012, na isaMusikfestivalu v Rakousku (2012), na akcích pro nadaci Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“.
-
Muzeum Cheb, p.o. Karlovarského kraje
nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4, 35011 Cheb
telefon: 739322499, e-mail: votroubkova@muzeumcheb.cz
-
-
© Muzeum Cheb, příspěvková organizace Karlovarského kraje