FOTOGALERIE 2013 - 2014  
 
-
MASOPUST 2015 ...

Také v roce 2015 se zapojilo Muzeum Cheb do masopustních oslav. Sraz masek proběhl jako obvykle u chebského divadla a veselý masopustní průvod byl zakončen v prostorách Muzea Cheb, kde jsme pro všechny účastníky připravili tradiční masopustní občerstvení, a také zajímavý doprovodný program.

-
VÝTVARNÉ DÍLNY - srpen 2014 - 3. turnus [FACEBOOK] ...

Pro nevšední zájem připravilo Muzeum Cheb ve spolupráci s KC Svoboda třetí běh prázdninové výtvarné dílny. Jedná se o muzejní tábor, který probíhal 5 dnů v týdnu zhruba od 8.00 do 15.30 hodin. Pro děti byl připraven bohatý celodenní program. Tématem tábora bylo: "Cirkus aneb Letní bláznění".

-
ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO - VERNISÁŽ VÝSTAVY ...

Navzdory ztrátám v poválečných letech se ve sbírkových fondech Muzea Cheb dodnes nachází rozsáhlý soubor předmětů dokumentujících vývoj a úroveň řemeslné výroby na Chebsku a život příslušníků jednotlivých cechů. Vernisáž výstavy věnované tomuto tématu se uskutečnila v našem muzeu 26. června 2014.

-
MUZEJNÍ NOC 2014 ...

Festival muzejních nocí, to jsou neobvyklá setkání s minulostí i přítomností, která nabízejí na přelomu května a června v nezvyklou noční dobu muzea a galerie napříč Českou republikou. I Muzeum Cheb se již po jedenácté k tomuto festivalu připojilo. Letošní program nás v návaznosti na právě probíhající archeologickou výstavu přenesl do světa slovanských předků.

-
ARCHEOLOGIE BEZ HRANIC - VERNISÁŽ VÝSTAVY ...

Muzeum Cheb ve spolupráci s Historickým muzeem v Řezně a městem Neustadt am Kulm připravilo výstavu, představující slovanské osídlení období 6. až 12. století v regionu horního Poohří a Ponábí, který je dnes rozdělen mezi Čechy a Bavorsko. Vernisáž výstavy se uskutečnila 17. dubna 2014.

-
VELIKONOČNÍ JARMARK 2014 ...

Na sobotu 12. dubna od 10 hodin připravilo Muzeum Cheb již tradičně bohatý a zajímavý velikonoční program. Všechny výstavní a expoziční prostory muzea oživil pestrý velikonoční jarmark doplněný o ukázky lidových řemesel. Ani tentokrát nechyběl doprovodný kulturní program pro malé i velké návštěvníky.

-
JARNÍ TÁBOR 2014 - VÝTVARNÁ DÍLNA V MUZEU ...

"Tak trochu kuriosní tábor ..." byl název příměstského výtvarného tábora, který probíhal o jarních prázdninách v chebském muzeu. V rámci programu jsme mimo jiné navštívili právě probíhající výstavu v našem muzeu, Galerii výtvarného umění, chebský hrad či dětskou knihovnu. Poslední den tábora jsme se převlékli do masek a vyzkoušeli si masopustní průvod.

-
ADVENT V MUZEU CHEB 2013 ...

Na sobotu 30. listopadu připravilo Muzeum Cheb další tradiční předvánoční setkání. Přišli nejen ti, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou plnou vůně jehličí, vanilky a skořice, ale i všichni ti, kteří nechtěli podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu. Po celý den probíhal ve všech expozičních prostorách muzea adventní trh doplněný bohatým doprovodným programem.

-
KNIHOBRANÍ 2013 - MÍT TAK KŘÍDLA ...

Třináctý ročník Knihobraní - v roce 2014 s podtitulem - "Mít tak křídla..." byl v souvislosti s probíhající výstavou: Ptáci se vracejí!... zaměřen přírodovědně. V prostorách muzea se konal minitrh knih a tiskovin a současně probíhal také doprovodný program. Pro nejmenší návštěvníky jsme jako každoročně připravili několik pohádkových představení...

-
"PTÁCI SE VRACEJÍ! ...K POCTĚ FRANTIŠKA LAGARDE" ...

Výstava, jejímž hlavními autory jsou vesměs ornitologové, členové 4. základní organizace Českého svazu ochránců přírody si klade za úkol seznámit širokou veřejnost s tím nejzajímavějším, co o ptactvu našeho regionu za uplynulá století víme. Základním výstavním prostředkem jsou velkoformátové fotografie ptáků a dermoplastické preparáty nejvýznamnějších druhů západních Čech.

-
9. ROČNÍK LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY V MUZEU ...

Již podeváté uspořádalo v roce 2013 Muzeum Cheb pro všechny děti školou povinné prázdninovou výtvarnou dílnu. Jedná se o příměstský tábor, který trvá vždy 5 dnů v týdnu zhruba od 8.00 do 15.30 hodin. Pro děti byl připraven bohatý celodenní program. Všichni malí účastníci prožili v muzeu týden plný tvořivosti, poučení a zábavy.

-
MUZEJNÍ NOC 2013 ...

Festival muzejních nocí, to jsou neobvyklá setkání s minulostí i přítomností, která nabízejí na přelomu května a června v nezvyklou noční dobu muzea a galerie napříč Českou republikou. I Muzeum Cheb se již po desáté k tomuto festivalu připojilo. Letošní program nás přenesl i do království historických kočárků ze soukromé sbírky Miloslavy Šormové.

-
VELIKONOČNÍ JARMARK 2013 ...

Na sobotu 23. března od 10 hodin připravilo Muzeum Cheb již tradičně bohatý a zajímavý velikonoční program. Všechny výstavní a expoziční prostory muzea oživil pestrý velikonoční jarmark doplněný o ukázky lidových řemesel. Ani tentokrát nechyběl doprovodný kulturní program pro malé i velké návštěvníky.

-
MERKUR - SVĚT LEGENDÁRNÍ STAVEBNICE ...

Muzeum Cheb ve spolupráci se známým sběratelem Jiřím Mládkem připravilo na zahájení sezóny výstavu věnovanou legendární stavebnici Merkur. Návštěvníci se zde mohou seznámit s historií a současností Merkuru i s impozantními exponáty sestrojenými Jiřím Mládkem, který patří k největším sběratelům stavebnice na světě.

-
MASOPUST 2013 ...

Také v roce 2013 se zapojilo Muzeum Cheb do masopustních oslav. Sraz masek proběhl jako obvykle u chebského divadla a veselý masopustní průvod byl zakončen v prostorách Muzea Cheb, kde jsme pro všechny účastníky připravili tradiční masopustní občerstvení, a také zajímavý doprovodný program.

-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články