AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MUZEA CHEB  
 
-
Krása času - hodiny ze sbírek Muzea Cheb ... 8. dubna - 4. června 2017
Na závěr roku 2016 a jaro roku 2017 připravilo Muzeum Cheb výstavu: "Krása času", na které návštěvníkům představí nejcennější a nejlépe zachované hodiny z muzejní sbírky. Ty nejstarší pocházejí již z 2. poloviny 18. století. Na výstavě jsou zastoupeny zejména hodiny sloupkové v řadě variant, většinou empírové nebo klasicistní. Kromě exponátů jsou pro návštěvníky připraveny také bohaté doprovodné texty.
-
Muzejní noc 2017 - Krása času ...
27. května 2017
Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích řadu let k velmi atraktivnímu způsobu prezentace kulturního dědictví. Téma letošní chebské Muzejní noci volně navazuje na právě probíhající výstavu hodin: Krása času. Na celý večer je připraven bohatý doprovodný program, jehož součástí bude mimo jiné komentovaná prohlídka výstavy, divadelní a klavírní vystoupení a také program pro děti.
-
ZA KRAJINOU A LIŠEJNÍKY BEČOVSKA [pdf] ...
28. května 2017
Sraz v 9:35 na vlakovém nádraží v Bečově nad Teplou.
Krajinářsko – lišejníkářská exkurze po stráních a skalkách s překrásnými výhledy na bečovské údolí. Kromě strání navštívíme i botanickou zahradu v údolí řeky Teplé.
-
Koncert dětského pěveckého sboru Koťata [pdf] ...
31. května 2017
Valdštejnská obrazárna Muzea Cheb. 17.00 hodin.
Ve středu 31. května 2017 se uskuteční ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb jarní koncert dětského pěveckého souboru Koťata z 5. základní školy v Chebu. Zváni jsou nejenom rodiče a blízcí mladých interpretů, ale i všichni milovníci sborového zpěvu.
-
Prezentace - Knihy chebské zemské berně z let 1438 a 1456
1. června 2017
X. svazek ediční řady Libri civitatis nakladatelství SCRIPTORIUM
Dne 1. června 2017 od 17. 00 hodin proběhne ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb prezentace desátého svazku ediční řady Libri civitatis nakladatelství SCRIPTORIUM - Knihy chebské zemské berně z let 1438 a 1456. Editor svazku: Tomáš Klír.
-
Pojďte s námi do přírody 2017 - jaro na Chebsku ...
duben - červen 2017
Podobně jako v minulých letech, patří i v roce 2017 k nejrozsáhlejším projektům, které pořádá Muzeum Cheb, také cyklus přírodovědných akcí a vycházek nazvaný: "Pojďte s námi do přírody". V rámci tohoto cyklu je každoročně organizováno několik desítek přednášek, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech.
-
Dílna archeologa v Muzeu Cheb ...
oznámení Muzea Cheb
Rozšíření nabídky edukativních programů.
Muzeum Cheb rozšiřuje svoji bohatou nabídku výukových programů určenou pro žáky základních a středních škol. Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR připravilo nový edukativní program Dílna archeologa. V interaktivní besedě seznámí archeolog muzea účastníky s nejstaršími dějinami Chebska od doby bronzové až po vrcholný středověk. Informace o dalších programech naleznete v sekci: Muzejní pedagogika ...
-
STATEK V MILÍKOVĚ BUDE V ROCE 2017 UZAVŘEN
oznámení Muzea Cheb
Chebský hrázděný statek v Milíkově bude v roce 2017 z provozních důvodů uzavřen.
Z důvodu probíhající rekonstrukce bude statek v Milíkově uzavřen. Uzavírka objektu je plánována pro celou turistickou sezónu nadcházejícího roku. O jejím ukončení budeme informovat prostřednictvím sdělovacích prostředků a těchto internetových stránek. Upřesňující informace můžeme případným zájemcům poskytnout také telefonicky či emailovou poštou. Omlouváme se našim návštěvníkům a děkujeme za pochopení.
-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články