FOTOGALERIE 2012  
 
-
ADVENT V MUZEU CHEB 2012...

Na sobotu 1. prosince připravilo Muzeum Cheb další tradiční předvánoční setkání. Přišli nejen ti, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou plnou vůně jehličí, vanilky a skořice, ale i všichni ti, kteří nechtěli podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu. Po celý den probíhal ve všech expozičních prostorách muzea adventní trh doplněný bohatým doprovodným programem.

-
KNIHOBRANÍ 2012 - "MUZEUM PLNÉ LOUTEK"...

Muzejní veletrh literatury s bohatým doprovodným programem, letos na téma: "Muzeum plné loutek". V případě muzejního Knihobraní se nejedná pouze o prezentaci a prodej knih. I tentokrát jsme přivítali nakladatele ze všech koutů republiky. Malé i velké návštěvníky potěšila loutková představení. Připraveny byly besedy se zajímavými hosty i pestrý program pro děti.

-
LOUTKY Z DEPOZITÁŘE MUZEA CHEB...

Výstava "Loutky z depozitáře" mapuje historii loutkového divadla v Čechách od 18. století až po současnost. K nejvýznamnějším exponátům výstavy patří např. vzácné kopie loutek Spejbla a Hurvínka. Nejsou opomenuty ani další loutky Gustava Noska. Návštěvníci se mohou seznámit i s fenoménem tzv. rodinných loutkových divadel či s tvorbou některých současných loutkářů.

-
8. ROČNÍK LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY V MUZEU...

Již poosmé uspořádalo v roce 2012 Muzeum Cheb pro všechny děti školou povinné prázdninovou výtvarnou dílnu. Jedná se o příměstský tábor, který trvá vždy 5 dnů v týdnu zhruba od 8.00 do 15.30 hodin. Pro děti byl připraven bohatý celodenní program. Všichni malí účastníci prožili v muzeu týden plný tvořivosti, poučení a zábavy.

-
MUZEJNÍ NOC 2012 - "ŠPERK V BĚHU ČASU"...

Bohatý program Muzejní noci nás přenesl do zářivé a blyštivé krásy bižuterie a šperku. Navštívili jsme království "Nekonečného příběhu bižuterie", kde jsme spatřili její proměnu v průběhu dvou staletí. Mohli jsme obdivovat um a fantazii šperkařů nebo si vyzkoušet vlastní šikovnost při výrobě šperku.

-
VERNISÁŽ VÝSTAVY "NEKONEČNÝ PŘÍBĚH BIŽUTERIE"...

Vernisáž výstavy ze světově unikátních sbírek Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Vernisáž proběhla 24. května 2012. Výstava představuje proměnu bižuterie v průběhu dvou staletí. Vystaveny jsou nejstarší dochované výrobky imitující šperk, elegantní černá bižuterie, secesní a art decové kousky, ale i bižuterii z plastické hmoty či bižuterie eloxovaná oblíbená v 50. a 60. letech 20. století.

-
CESTY ZA POZNÁNÍM: PRAHA - NÁPRSTKOVO MUZEUM...

V rámci dalšího z řady poznávacích zájezdů jsme navštívili Náprstkovo muzeum - muzeum asijských, afrických a amerických kultur, seznámili jsme se se strašidly a bytostmi jiných kultur, vytvořili si vlastní strašidlo v podobě loutky stínového divadla a na závěr jsme navštívili Betlémskou kapli.

-
VELIKONOČNÍ JARMARK 2012...

Na sobotu 31. března od 10 hodin připravilo Muzeum Cheb již tradičně bohatý a zajímavý velikonoční program. Všechny výstavní a expoziční prostory muzea oživil pestrý velikonoční jarmark doplněný o ukázky lidových řemesel. Ani tentokrát nechyběl doprovodný kulturní program pro malé i velké návštěvníky.

-
JARNÍ PRÁZDNINY V MUZEU 2012...

Muzeum Cheb, p. o. Karlovarského kraje uspořádalo pro omezený počet dětí školního věku v době od 13. 2. 2012 do 17. 2. 2012 masopustní dílnu. Připravili jsme bohatý celodenní program plný tvořivosti, poučení a zábavy se zaměřením na masopustní i velikonoční tradice. Zájem byl opravdu veliký a děti u nás nalezly nejen zábavu pro volné dny, ale především poučení o bohatém odkazu lidové kultury a tvořivosti.

-
CHEBSKÝ MASOPUST 2012...

Podobně jako v předešlých letech, zapojilo se i v roce 2012 Muzeum Cheb do masopustních oslav, které uspořádalo ve spolupráci se Západočeským divadlem v Chebu, ZUŠ Jindřicha Jindřicha a Městem Cheb. Sraz masek proběhl jako obvykle u chebského divadla a cíl masopustního průvodu byl v prostorách Muzea Cheb, kde na účastníky čekalo tradiční masopustní občerstvení, a také zajímavý doprovodný program.

-
-
 
Albrecht z Valdštejna
Expozice muzea
Statek Milíkov
Virtuální muzeum
Odborné projekty
Sbírkový fond
Texty a články