11.1.2018, 17.30

Přednášející: Ing. Jaromír Novák. Druhá, nezávislá část promítání o dobrodružné plavbě z Ohňové země přes Antarktidu do Kapského Města. Po stopách polárníka Ernesta Shackletona navštívíme Sloní Ostrov a poplujeme na Jižní Georgii s rozsáhlými koloniemi tučňáků patagonských, lachtanů a rypoušů sloních. Vystoupáme na sopečný kužel ostrova Tristan da Cunha, navštívíme hnízdiště albatrosů na ostrově Nightingale a kolem mysu Dobré naděje zamíříme do Kapského Města na úpatí pohoří Table Mountains.

Přednášky se konají vždy od 17.30 hodin ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb.
Vstupné je dobrovolné.

Projekt „Z Chebu křížem krážem aneb pojďte s námi do přírody“ v roce 2018 finančně podpořilo město Cheb. Mediálními partnery Muzea Cheb jsou Chebský deník, týdeník 5+2dny, Radio Egrensis a Český rozhlas Plzeň.