10.1.2018, 17.30

Přednášející: Ing. Jaromír Novák. Na historické trojstěžňové plachetnici přes Drakeův průliv do Antarktidy. Promítání z první části dobrodružné plavby z Ohňové země do Kapského Města, ve kterém kromě antarktické pevniny navštívíme přilehlé ostrovy v Jižních Shetlandech a Weddellově moři (mj. James Ross, kde sídlí česká antarktická základna, nebo po stopách Otty Nordenskjölda zavítáme až na Snow Hill), budeme zápasit s rozbouřeným mořem, proplouvat mezi ledovými krami, pozorovat kolonie tučňáků a lachtanů.

Přednášky se konají vždy od 17.30 hodin ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb.
Vstupné je dobrovolné.

Projekt „Z Chebu křížem krážem aneb pojďte s námi do přírody“ v roce 2018 finančně podpořilo město Cheb. Mediálními partnery Muzea Cheb jsou Chebský deník, týdeník 5+2dny, Radio Egrensis a Český rozhlas Plzeň.