5.4.2018, 17.30

Přednášející: MgA. Jan Svatoš. 24 hodin s protipytláckou patrolou v přísně střeženém území, natáčení v buši se sloními sirotky nebo výstup na nebezpečnou horu Mt.Kenya… O nevšedních zážitcích přijede vyprávět režisér Jan Svatoš. Jeho právě dokončený film „Archa světel a stínů“ je zároveň jeho celovečerním distribučním debutem. Dokončení filmu předcházelo téměř 10 let příprav, rešerší a pátrání v filmových archivech včetně knihovny amerického Kongresu. Film vůbec poprvé prezentuje unikátní archivní záběry z Afriky pořízené ve 20.–30. letech minulého století. Přednáška odkryje příběh filmových průkopníků Martina a Osy Johnsonových a podá svědectví o zrození filmové divočiny a o mizení jejího předobrazu. Součástí přednášky je soutěž o ceny.

Přednášky se konají vždy od 17.30 hodin ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb.
Vstupné je dobrovolné.

Projekt „Z Chebu křížem krážem aneb pojďte s námi do přírody“ v roce 2018 finančně podpořilo město Cheb. Mediálními partnery Muzea Cheb jsou Chebský deník, týdeník 5+2dny, Radio Egrensis a Český rozhlas Plzeň.